Doğum Sonrası Egzersiz

doğum sonrası egzersiz

Hamilelik, kilo alınan bir süreçtir. Hamilelik sonrasında fazla kilolardan kurtulmanın yanı sıra vücudun tekrar forma girmesi gereklidir.Bu yüzden hamilelik sonrası sağlıklı diyet programı mutlaka doğum sonrası egzersiz programları ile desteklenmelidir.Bu şekilde hamilelik esnasında alınan kilolardan kurtulmanın yanı sıra formda bir vücuda sahip olmak da mümkün olmaktadır. Ayrıca sarkma gibi estetik problemlerin de doğum sonrası egzersiz sayesinde önüne geçilebilmektedir.

KORKMAYIN

Doğum sonrası egzersiz dikişlerde açılmaya neden olmaz. Doktorunuz tarafından aksi bir durum belirtilmedikçe güvenle egzersize devam edebilirsiniz. Doğum sonrası egzersiz yapmanın bebeğinizin beslenmesine hiçbir şekilde olumsuz etki sağlamaz.

Egzersiz yapmanın zayıf ya da fazla kilolu olmakla bir ilgisi yoktur. Egzersiz yapmak fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

Sarkmaları ve estetik sorunları önler. Egzersiz yapmanın psikoloji üzerinde olumlu etkileri de bilindiğinden doğum sonrası yaşanan psikolojik çöküntü durumlarına da bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca egzersiz yaparak daha dinç ve enerjik hissedeceğinizden bebeğiniz için daha dinç ve enerjik bir anne olursunuz.

Gün içinde yapılan kısa egzersizlerin birçok olumlu katkısı vardır. Ayrıca hamilelik esnasında bebeğe alan oluşturabilmek için kaslar gevşer ve zayıflar. Doğum sonrasında bu kasların toparlanması gereklidir. Bu yüzden temel kas gruplarını çalıştıracak kuvvet egzersizleri ile toparlanabilir ve eski güç ve formunuza yeniden sahip olabilirsiniz.

Bebeğinize öncelik vererek hamilelikten sonra egzersizlere devam etmeniz, hem kas zayıflamalarının ve sarkmaların önüne geçecek hem de hamilelik süreci boyunca alınan istenmeyen kilolardan rahatlıkla kurtulmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca daha iyi hissedecek ve daha dinç bir anne olacaksınız. Egzersiz sırasında vücudun salgıladığı endorfin hormonu ağrı ve acıyı daha az hissetmemizi sağlar ve depresyonu önleyici etkisi vardır. Birçok yeni annenin kabusu olan doğum sonrası depresyonu hem kendiniz için son derece kötü bir rahatsızlıktır hem de bebeğinizle yeterince ilgilenememenize neden olur.

Doğum sonrası egzersizlere devam ederek doğum sonrası depresyonunun etkilerini en aza indirmek hatta belki de kurtulmak mümkün olmaktadır. Kilolarınızdan kolayca kurtulmak ve daha iyi hissetmek için doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe rahatlıkla egzersizlere başlayabilirsiniz.

Sizler için bu konuda güzel bir video da paylaşmak istedim,buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL