IFOS Belgeli Balık Yağları

ifos belgeli balık yağı

Sizlere bu haftanın tavsiyesi olarak direk söyleyeceğim şey IFOS belgeli balık yağları kullanmanız gerektiğidir.Peki IFOS nedir,IFOS belgesi neleri kapsar gibi soruları detaylara inmeden açıklayıp,hangi balık yağlarının ifos belgesine sahip olduğunu liste halinde sizlerle paylaşacağım.

IFOS nedir?

IFOS orjinal terimiyle The International Fish Oil Standarts demektir.Türkçe olarak Uluslararası Balık Yağı Standartları olarak birebir çevirebiliriz.Bu aslında üçüncü parti dediğimiz dışarıdan bağımsız bir programdır ve balık yağlarını teste tabi tutarak ve sertifikasyon sağlayan bir yapıyı temsil eder.

Yani IFOS bizlere en saf,potansiyeli yüksek ve taze balık yağlarını sunar.

IFOS nelere dikkat eder?

-IFOS der ki; omega-3 içeriği (seviyesi), kontaminant durumu (içeriğin arındırılmış olması) ve stabilitesi (dayanıklılık) en önemli faktörlerdir.

-IFOS kutuda belirtilen EPA ve DHA miktarının ürünün içerisinde olup olmadığını test eden tek programdır.

-IFOS balık yağının kontaminant seviyesini ölçen tek programdır.Kontaminant örnekleri olarak kurşun,civa,arsenik ve kadmium söylenebilir.Artık IFOS kontaminant testine radyasyonda eklenmiştir!

-IFOS balık yağının kullanım süresi çevreçesinde bozulup bozulmadığını da kontrol eder.Yani kutudaki raf ömrü,ürün için doğru hesaplanmışmıdır ona bakar.

Türkiye’de ki IFOS Onaylı Balık Yağları

Berko ilaç firmasına ait OmegaZinc, Caillou, Pepee ve ZincOmega isimli balık yağı takviyeleri.

Carlson Laboratories şirketine ait tüm balık yağı takviyeleri.

New Life ürünlerinden EFA One, EFA S 1200, EFA-MOM, EFA Daily, EFA-VIT Fruity balık yağı takviyeleri.

Nobel ilaç firmasının NBL Fish Oil Jr ve Krill Oil balık yağı takviyeleri.

Tab ilaç firmasının Krilom Omega-3 & Astaksantin Soft Jel Kapsül, Krilom Krill Oil, OmePa DK2, Krilom Omega-3 Şeftali & Mango Aromalı Şurup, OmePA-Q10, Krilom Omega-3 adlı balık yağı takviyeleri.

IFOS’un güncel listesinden filtrelediğim,özellikle rahat ulaşabileceğiniz ürünleri paylaştım.Liste daha da arttırılabilir,hatta sizinde paylaşacağınız firmalar varsa konuya yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Unutmamakta gerekir ki IFOS listesi çok büyük kapsamda hazırlanan bir liste değil.Buna ek olarak,her firmanın ürünlerinde IFOS sertifikası olmayabilir.Mesela Solgar firmasının ürünlerinde IFOS sertifikası yok ama solgar omega-3 ürünlerinden de şüphemiz yok 😉

 

 

 

 

Gelen Aramalar:

ifos onaylı ürünler, ifos belgeli balık yağları, ifos onaylı balık yağları, onayli omega, ifos belgeli balik yaglsri


Related Posts :

2 Comments :

  1. Nil

    Herbalife omega3 ün lifos onayı varmı tavsiye edermisini

    1. yazar

      Solgar omega-3 kullanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL