Solgar VM 2000

Solgar VM 2000 benim en çok beğendiğim multi-vitamin takviyelerinden birtanesidir.Kim kullandıysa buna ben de dahilim gerçekten ciddi pozitif etkiler yarattı.Genel olarak Solgar VM 2000 multivitamin,multimineral,protein ve bitkisel karışım içeren kaliteli bir gıda takviyesidir.

Solgar VM 2000 faydaları nelerdir?

-Genel sağlık halinin devamını sağlamak

-Vitamin ve mineral desteği

-Enerji üretimi

-Yorgunluk

-Hastalıkların önlenmesine destek sağlamak

-Antioksidan seviyesinde yükselme

Solgar VM 2000 nasıl kullanılır

Tercihen yemekten sonra günde 1-2 defa kullanılabilir.

Solgar VM 2000 Genel Olarak Değerlendirirsek
solgar vm 2000

solgar vm 2000 en çok kullanılan gıda takviyelerinden birtanesidir.

Ürünün en temel özelliklerinden biri günümüz şartlarına uygun desteği sağalayacak bir şekilde donatılmış olmasıdır yani yaşam tarzımıza uygun besin ögelerini içerir.Solgar VM 2000 içerisindeki minerallerin kimyasal yapısı yüksek emilime sahiptir,vücut için çok önemli bir durumdur bu.

Ek olarak antioksidanlar içermesi de vücudun savunma sistemine çok büyük bir katkı sağlar.

Solgar VM 2000 vejeteryanlar için uygun multivitamin takviyesidir.Şeker,nişasta,maya,buğday ve süt ürünleri gibi alerjenler içermez.

Solgar VM 2000 ürünü 2003 yılında “en iyi besin takviyesi” ödülünü almıştır.Şimdi sizlere yazımının bu kısmında Solgar VM 2000 adlı ürünün içeriklerile göre iyi geldiği durumları aktarmaya çalışacağım.

Enerji üretimi sağlar

İçeriğindeki B3 vitamini formları ve magnezyum sayesinde enerji üretimine destek verir.

Sinir fonksiyonları

Serotonin,noradrenalin ve dopamin üretimi için gerekli B vitaminlerini kapsar.Bunun yanında içerdiği E vitaminiyle beyin,omurilik ve sinir dokularını bozunmalara karşı korur.Magnezyum ve kalsiyum içeriği birlikte çalışarak sinir iletiminin doğru bir şekilde olmasını sağlarlar.

Bağışıklık desteği

C vitamininin soğuk algınlığı şiddetini ve süresini kısalttığı çok fazla sayıda çalışma ile ıspatlanmıştır.Ayrıca içerdiği çinko ile bağışıklık sağlan birçok hücrenin aktif olmasını sağlar.

Kansere karşı koruma

C vitamini, E vitamini ve selenyum içeriğiyle kansere karşı ciddi bir koruma sağlar.

Kalp-damar sağlığının korunması

Özellikle C vitamini ve E vitamininin kalp-damar sağlığı üzerinde pozitif etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır.B3 vitamininin karaciğerde kolesterol üretimini azaltarak,total kan kolesterolünü azalttığı kanıtlanmıştır.B6 vitamini homosistein seviyesini düşürür.B12 vitamini ve folik asit homosisteinin tekrar metiyonine dönüşmesini sağlayarak kalp-damar rahatsızlığına karşı korur.

Karaciğer sağlığı

B1 vitamini alkolün metabolize olması için ve alkol metabolizması sırasında ortaya çıkan asetaldehitin nötralize edilmesi için gereklidir.

Hormonal denge

Hormonal dengenin korunması için vitamin ve minerallarin varlığı gerekmektedir.Magnezyum sayesinde kadınlarla hormonal dengesizlik ve PMS sendromlarının azaldığı görülmüştür.Adrenal stres hormonlarının sentezi ve adrenal sağlık için de magnezyum gereklidir.Bu bağlamda pantotenik asit, C vitamini, B6 vitamini ve çinko beraber çalışır.

Saç, tırnak ve cilt sağlığı

B vitaminleri saç ve tırnak sağlığında önemli rol oynarlar.E vitamininin egzama,seboreik dermatit gibi birçok cilt hastalıklarında faydalı olduğu çalışmalarda görülmüştür.C vitamini de özellikle çinko ile birlikte cilt sağlığının korunmasına yardımcıdır.

Göz sağlığı

C vitamini gözün bağ dokusu için önemlidir.Katarakt olan hastalarda da çinko seviyeleri düşük bulunmuştur.

Solgar VM 2000 hakkında detaylı bilgiler için resmi siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Gelen Aramalar:

Solgar vm2000 nin yan tesirleri, vm 2000 solgar faydaları, solgar vm 2000, solgar vm 2000 faydaları, solgar vm 2000 faydaları ve zararları


Related Posts :

1 Comment :

  1. Emrah duman

    Sipariş vermeyi düşünüyordum bu makale sayesinde kafamdaki soru işaretleri gitti teşekkürler.


Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL