Ücretsiz Blog Nasıl Açılır

blog

Şuan bu yazıyı okuyorsanız blog açmayı bilmediğiniz aşikar.Kafanızda “ücretsiz blog nasıl açılır”,”ne yapmalıyım”,”blog sitesi nasıl kurulur” vb. sorularla geldiniz ve buna cevap arıyorsunuz biliyorum.Aslında bu sorular ilk etapta çok zor gibi görünse de aslında blog açmak çok basit ve sizi zorlamayacak bir durumdur.

Neden basit diyorum çünkü,ilk blogumu 2005 yılında kendi aldığım bir domain üzerinden açmıştım.Hakikaten illallah dedirtmişti ancak 2017 yılındayız ve blog sitesi açmak şuan hakikaten çok kolay!

Gelin sizle birlikte düşüncelerinizi,resimlerinizi,şiirlerinizi vb. duygularınızı tüm dünya ile paylaşabileceğiniz ücretsiz blog nasıl açılır adım adım öğrenelim.

Madde 1 – Blog Açmanızın Nedeni Nedir?

Bu aslında en önemli kısım bence.Kişiler anlık hevesleriyle blog açıp,güncel tutamıyor ve google’ın tozlu raflarında bu bloglar yer alıyor.

Blog açmanın çok çeşitli sebepleri olabilir.Bunlardan en doğalı sadece yazmak istemek diye düşünüyorum.Benim gibi sadece yazarak insanların belirli konularda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer yaygın bir sebepte blog açarak para kazanmaktır.Gerçekten de blog açarak para kazanan kişiler mevcut.Bunun çok çeşitli yolları var ancak detayları bir sonra ki konumuzda sizlere anlatabilirim.Para kazanmak için bu işi daha profesyonel planlamak lazım.Şuan için erken 🙂

Madde 2 – Bloglamak Çok Zaman Alır mı?

Aslında bu tamamen size bağlı.Seçtiğiniz konuya,konunun içerisinde paylaşacağınız bilgi yoğunluğuna göre yazının ne kadar sürede yaratılacağı değişir.Blogger’lardan hergün içerik giren ancak girilen içeriğin çokta bilgi içermediği yazılar da çıkmakta,haftada 1 yazılan ancak yazının kalitesinin çok iyi olduğu bloglarda olmaktadır.

Siz neyi ne kadar istiyorsanız aslında o kadar zaman alacaktır!

Madde 3 – Blog Açmak Ücretli Mi?

Kısaca cevabımız “hayır”.Hayır diyorum çünkü sizler yolun başındasınız ve hemen para vermenize gerek yok.İşler çok ciddiye bindiği zaman çeşitli firmalardan alan adı ve hosting satın olarak (çok pahalı olmayan) yolunuza devam edebilirsiniz.

Bence ilk başta ücretsizden ilerlemek daha doğru.

Madde 4 – Hangi Blog Platformunu Seçeceğim?

Tumblr,blogger gibi birçok platform mevcut ancak blog açmak isteyenler için bence en kullanışlı olan platform wordpress.Dünya geneline de baktığımızda hem blog sitelerinin hem de diğer birçok sitenin alt yapısında wordpress imzasını görüyoruz.

Neden wordpress çünkü öncelikle acemiler için düşünürsek ücretsiz.Dünya üzerinde kullanabileceğiniz binlerce kaliteli tema mevcut.Forumlarda “wordpress blog”lar için ayrı kategori görebilirsiniz ki bu da çokça yardım demektir,takıldığınız durumları sorabilirsiniz.

WordPress blog’un en önemli artılarından birtanesi de yine ücretsiz eklentiler sağlamasıdır.Belki bu dediğim şuan bir önem arz etmiyor ancak zamanla alıştığınızda,yazmaya başladığınız da bunun önemini anlayacaksınız.

WordPress dışında önerebileceğim diğer bir platformda blogger’dır.

WordPress kullanarak açacağınız blogun ismi blogadı.wordpress.com şeklinde olurken blogger kullanarak açacağınız blogun ismi blogadı.blogspot.com şeklindedir.

Bu şekilde çoğu yazıda negatif durumlardan söz edilmekte ancak ben bu yazımda gönüllü ruhla başlayan kişiler için anlatım yapıyorum.O yüzden herhangi bir negatiflik yok.İlerleyen zamanda işin profesyonelliği başladığında gerekli yönlendirmeleri yaparak gerçek alanadınızla ilerleyebilirsiniz.

WordPress blog sitesi açmak için tıklayın

Blogspot üzerinden blog açmak için tıklayın

Konu altında siz yeni bloggerların sorularını yanıtlamaktan zevk duyarım 🙂Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL