Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

balikyagi
Balık Yağı Kilo Vermenize Yardımcı Oluyor

Balık yağı yüksek oranda Omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri içerir. Bu nedenle balık yağının insan fizyolojisine ve psikolojisine birçok faydası bulunur. Günlük alınacak üç gram balık yağı tansiyon tedavisinde, kalp hastalıkları, böbrek yetmezlikleri gibi kronik rahatsızlıkların tedavisinde önemli bir role sahiptir. Balık yağı tercih ederken, kullanılacak balık yağı kapsüllerinin yüksek oranda DHA etken maddeye sahip olması dikkat edilecek unsurların başında gelmektedir.

Balık yağının faydalarından biri de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Bundan kısa bir süre önce özellikle iştahsız çocukların iştahı açılsın diye ebeveynlere balık yağı kullanımı tavsiye ediliyordu. Ancak son yıllarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki, balık yağı kilo almada değil zayıflama üzerinde dolaylı yoldan birçok etkiye sahiptir. Direkt olarak kilo verme konusunda bir etkisi olmamakla birlikte, yapılacak doğru bir diyet ve uygulanan düzenli bir egzersiz programına takviye olarak kullanıldığında balık yağının zayıflama sürecini kolaylaştırdığı gözlemlenmiştir.

Balık Yağının Zayıflamaya Etkileri

Balık yağı kilo verme sürecini hızlandırdığı anlaşıldıktan sonra özellikle diyetlerde, egzersiz yapanlar ve vücut geliştirenler tarafından sık sık günlük takviyeler halinde tercih edilmeye başlanmıştır. Balık yağının zayıflamaya etkilerinden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

 • Beyinde açlık hissi oluşturan sinyalleri azaltarak tokluk hormonunun seviyesini artırır, böylece acıkmayı engeller.
 • İçerdiği DHA etken maddesi ile zayıflamaya yardımcı olur.
 • Kalbi güçlendirir.
 • Kolesterolü ve bedensel fonksiyonları düzenlediği için balık yağı kilo vermeyi kolaylaştırır.
 • İçerdiği Omega-3 sayesinde metabolizmayı hızlandırarak daha çok enerji üretilmesine yardımcı olur. Böylelikle vücutta enerji sağlamak için yağ yakılacağından kilo kaybı yaşanır.
 • Balık yağı depresyonu önleyerek zayıflama sürecinde ümitsizlik hissi oluşmasını engeller.
 • Kas, kemik ve bağ dokuları güçlendirerek egzersiz yapmayı kolaylaştırır.
 • Şeker duyarlılığını artırarak kan şekerini düzenler, şeker tüketimi ihtiyacını azaltır.
Diyetlere Takviye Olarak Balık Yağı Tüketin

Uzmanlar tarafından da belirtilen birçok faydası bulunan balık yağı, hem vücuttaki vitamin miktarının düzenlenmesine yardımcı olmakta, hem de bağışıklık sistemini koruyarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Diyet ve egzersizlerle güçsüz düşmeden, hastalıklara yakalanmadan zayıflamayı sağlaması balık yağını kilo verenlerin vazgeçilmezi haline getirmektedir.Related Posts :

1 Comment :

 1. Çağrı

  Ben zann ediyordum ki balık yağı kilo aldırır..Bilgileriniz için teşekkür ederim


Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL