Supradyn mi Pharmaton mu?

Supradyn mi Pharmaton mu?

Sizlere supradyn mi pharmaton mu? sorusunun cevabını vermeye geldik.Supradyn ve pharmaton hepinizin bildiği gibi eczaneler üzerinden satılan (sadece buradan satılması gereken) multivitamin ve mineral takviyeleridir.

Özellikle kış aylarında yaşanabilecek bağışıklık sistemi bozukluklarının önceden engellenmesi için bu tarz takviyeleri kullanmamız gerekiyor.Daha da önemlisi ve gerekli olanı da bu takviyeleri hayatımızın bir yerine koyup,sürekli kullanmaktır.

Bu yazımda aslında herhangi bir ürünü öne çıkarmak veya diğerini yerin dibine sokmak gibi bir amacım yok.Her iki üründe piyasada bulabileceğiniz en kaliteli ürünlerdir.Tabiki de birtakım farklılıkları var.

Sizler eczaneye gittiğinizde kendinize uygun olanı almanızı sağlayacak ufak tefek tavsiyelerim olacak o kadar.

İki üründe vitamin  ve mineral açısından zengin.Özellikle supradyn içerisinde 14 vitamin ve 12 mineral bulunmaktadır.Bu zenginlikte bir ürünün sizi dinç tutması da kaçınılmaz olur.Zaten reklamlarda Burcu Esmersoy uçup kaçıyor,erken uyanıyor,zinde kalkıyor gibi.

Supradyn’in en farklı noktası da coenzim Q10 içermesidir.Çok güçlü bir antioksidan olan bu maddenin enerji vermesinden tutun da kalp damar sağlığına kadar çok önemli faydaları bulunmaktadır.Bir başka yazımda da detaylı olarak inceleme yapacağım zaten.

Pharmaton’a geldiğimiz de vitamin ve mineral evet var ama bu ürün sizi ginseng içeriğiyle vurmakta.Ginseng güçlü bir adaptojen.Fiziksek ve zihinsel dayanıklılığınızı da üst seviyeye çıkarıyor böylece.

Pharmaton reklamında gördüğünüz üzere kişi odaklanma sorunu çekmiyor,sıkıntı ve stresin üstesinden çok rahatlıkla geliyor.Konsantrasyon üst seviyeye çıkıyor ve vitamin/mineral kombinasyonuyla birlikte hem enerjik oluyorsunuz hemde yaptığınız işin üstesinden zihinsel olarak kolayca geliyorsunuz.

Sonuç olarak seçim yapmanız gerekirse sizin fiziksel durumunuz,hastalık öykünüz,yaşınız vs. gibi özellikleriniz önemli bir hale geliyor.

Genç bir öğrenciyseniz ve sınavlarınız üst üsteyse bence pharmaton kullanmak daha mantıklı oluyor.Sebebini zaten söyledim her enerjik kalmak hem de dinç olmak,konsantre olmak.

Normal bir multivitamin/mineral takviyesi alayım,hem sağlığımı korurum,hem hastalanmam hem de kalp/damar sağlığıma (pharmaton’da etki eder ancak ayrı yetten içerdiği coenzim q10 ön planda bu üründe) pozitif etkiler olsun istiyorsanız bence supradyn kullanmanız daha mantıklı.

Son olarak sağlığınız için bu ürünleri kullanmanız sizin için çok faydalı olacaktır.Multivitamin takviyelerinde genel olarak az (miktar) ancak çok çeşitte vitaminler ve ek besin takviyeleri bulunur.Sizler bunları düzenli olarak kullanmalısınız,sadece 1 kutu kullanıp mucizeler beklememelisiniz.

Vitaminler ve mineraller hakkında Dünya Sağlık Örgütünün dökümanına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Gelen Aramalar:

supradyn all day mi pharmaton mu, pharmaton mu supradyn mi, supradyn mi pharmaton mu, genc olmak fiziksel mi kisisel mi, supradyn ve pharmaton


Related Posts :

3 Comments :

 1. Srcn

  Güzel bilgiler emeğinize sağlık, devamını bekliyorum.


 2. ufuk

  merehaba ben ikisini aynı anda veya birini bir gün diğerini ertesi gün içsem değiştirerek ne olur faydalı mı zararlı mı olur ?

  1. yazar

   Zararı olmaz ancak gereksiz olur,ayrı ayrı tamamen bitirerek kullanın ve hangisi iyi gelirse onunla devam ediniz.


Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL