FM 2017 Türk Wonderkidler

wonderkid

Merhabalar,blogumun ilk yazısına en sevdiğim bilgisayar oyunu olan Football Manager (FM 2017) ile başlamak istedim.Şuan 20’li yaşların sonlarında olan çoğu kişinin bence en sevdiği menajerlik oyunudur.Eski adıyla CM olarak bilinen bu oyunun efsane versiyonu 99-00’i oynamamış olan kimse yoktur herhalde.Şuan bile o versiyonun üzerine yeni oyunların yamaları yayınlanmakta ve eski şablon üstünden oyun oynanabilmektedir.

Bu oyunun bizlere oynanabilir olmasının en önemli nedeni oyunda sonradan çıkan wonderkid ve/veya regenlerdir.Oyun bir süre sonra kendinin oluşturduğu oyuncularla ilerlemektedir.Wonderkid tanımı türkçemize “Harika çocuk” olarak geçmektedir.Unutulmamalıdır ki oyun ilk kez açıldığında Dünya üzerindeki mevcut “Wonderkid” olarak tanımlanan gerçek oyuncular da vardır.

Wonderkid tanımını şu şekilde yapabiliriz;20 yaşından yaşlı olmayacak ve potansiyel yeteneği en az 150 olan oyunculardır.Siz yaptığınız özel idman ve çeşitli parametrelerle 150 olan bir potansiyeli daha da tepelere çıkarabilirsiniz.

Football manager oyunu içerisinde bu tarz oyuncuların Türk asıllı olması zaten çok fazla görülen birşey değil (gerçek hayatta olduğu gibi).Genelde fransız,ispanyol ve brezilya asıllı wonderkidler her sene otomatik olarak oyun tarafından üretilmektedir.İyi araştırmalar yaparak büyük takımlar kapmadan çok ucuza bu topçuları alabilirsiniz.

Şimdi gelelim türk wonderkid,harika çocuklara.Oyunda diğer senelerin aksine maalesef az olan wonderkid sayımız bu sene dibe vurmuş durumda.FM 2017’de sadece 2 Türk topçumuz wonderkid olarak nitelendirilmiş durumda.Aslında bu isimleri sizinle paylaştığımda zaten bunlar dışında olması da imkansız dediğinizi duyar gibiyim.

Türk Wonderkidler

İlk harika çocuğumuz Emre Mor.Yazın avrupa şampiyonasından önce Dortmund takımına bizim ülkemiz için rekor sayılabilecek bir bedelle transfer oldu.Şu ana kadar Dortmund’da çok fazla süre alamasa da geleceğin büyük yıldız adaylarından.İşte Emre Mor FM 2017 profili;

fm 2017

Hız,hızlanma ve dribling çok üst düzey.

 

 

 

 

 

Oyunda ki diğer gurumuz ise Enes Ünal.Enes yıllardır zaten bu oyunda wonderkid potansiyeliyle dolaşmaktaydı.Bu sene de City onu Twente’ye kiraladı.Mevcut performansıyla zaten nasıl bir oyuncu olduğunu attığı gollerle hem bizlere hem de Hollanda’ya gösteren oyuncumuz neden wonderkid olduğunu da kanıtlamış oldu.Enes özellikle oynatıldıkça çok üst düzey bir oyuncuya dönüşüyor.Enes için profil koymuyorum,güzel bir youtube inceleme videosu mevcut,iyi izlemeler efendim.

Siz de oyunda bulduğunuz mevcut wonderkidleri yorum alanında paylaşabilirsiniz,tekrar görüşmek üzere.Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL