Solgar 5-HTP Besin Takviyesi

solgar 5-htp

Değerli okuyucularımız,yaz mevsiminin başlamasıyla sizler tarafından kullanılmaya başlayan en favori ürün Solgar 5-HTP’yi detaylı olarak anlatacağım.

5-HTP nedir?

İlk önce 5-htp ticari bir isim değil arkadaşlar,açılımı 5-hidroksitriptofan’dır.Doğal olarak üretilen bir amino asit olan 5-htp melatonin ve serotonin üretiminde çok önemli bir rol oynar.

Vücudun doğal döngüsü içerisinde üretilen bu kimyasal,Afrika kökenli Griffonia simplicifolia bitkisinin tohumlarından da elde edilip çeşitli isimlerle piyasada insanların kullanımına sunulmaktadır.

5-HTP ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR ?

Beyin ve sinir sistemi üzerinde etkili olan bu madde vücutta serotonin salgısının artmasını sağlamaktadır ve serotoninin uyku düzeni,iştah,ağrı hissiyatı,depresyon,obezite ve diğer birçok tıbbi durumda önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir.

SOLGAR 5-HTP GIDA TAKVİYESİ İÇERİĞİ

Ürün, 100 mg 5-htp, 10 mg Vitamin b6, 50 mg magnezyum ve 100 mg Valerian (kedi otu) kök ekstresi içermektedir.

SOLGAR 5-HTP FAYDALARI

Yapılan birçok çalışmada obez kişilerde serotonin seviyelerinin düşük olduğu görülmüştür.Bununla bağlantılı olarak serotonin düşüklüğünün karbonhidrat ve alkol tüketimini fazlasıyla tetiklediği ortaya çıkmıştır.

Bu nedenlerle kilo ve iştah kontrolünün sağlanması için vücutta serotonin seviyesinin yüksek olması gerekmektedir.

Gelelim uyku düzeninin sağlanmasında ki etkisine.Uyku hormonu melatoninin üretilmesi için serotonin seviyesinin yeterli olması gerekiyor.Böylece serotonin melatonine dönüşsün ve uyku siklusu oluşturulsun.

Depresyon ve anksiyete de kullanılan destekleyici bir üründür.Özellikle vücuttaki triptofan eksikliği serotonin seviyesinin düşmesine,bu durumunda depresyona olan eğilimin artmasına sebep olduğu bilinmektedir.

SOLGAR 5-HTP NASIL KULLANILIR ?

Günde 1-2 defa,tercihen yemeklerden önce kullanmanız gerekmektedir.

SOLGAR 5-HTP VE İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ

5-HTP’nin serotonin seviyesini arttırdığını söylemiştik.Eğer ki hali hazırda vücutta serotonin seviyesini arttıracak bir antidepresan ve/veya Monoaminooksidaz İnhibitörü bir ilaç kullanıyorsanız,beraberinde 5-htp almamanız gerekmektedir.

Çok fazla serotonin sizi çok mutlu etmek aksine ciddi kalp problemlerine sebebiyet verebilir.

Karbidopa,dekstrometorfan,meperidin,pentazosin,tramadol etken maddelerinden birini içeren ilaçlarla birlikte de kullanılmaması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak,hamileler ve emziren annelerin kesinlikle kullanmaması gerekmektedir!

5-HTP OLASI YAN ETKİLERİ

Yukarıda söylediğim dozlamada kullanıldığında herhangi bir yan etki görülmek ihtimali gerçekten çok azdır.

Sizler zayıflamak için veya uyku düzenini sağlamak için günde 4-6 gramlara tekabil eden dozlar kullanırsanız,özellikle tablet formunda olduğu için ciddi mide problemleriyle karşı karşıya gelebilirsiniz.

Siz siz olun,doktorunuz ve eczacınızın size söyledi dozların üzerine çıkmayın.Ürünle ilgili firma verilerine ulaşmak için tıklayınız.

 

 

 

Gelen Aramalar:

solgar triptofan


Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL