CLA (Konjuge Linoleik Asit) ve Kilo Kontrolü

cla

Sitemi yakından takip edenler için şu sıralar genellikle zayıflamaya yardımcı ürünler hakkında yazıyorum.Çünkü yaz geliyor ve herkes zayıflamanın derdine düşüyor 🙂 Bu hususta en önemli şey güvenli,eczacı ve/veya doktor önerisiyle kullanacağınız takviyelere ulaşmanızdır.

CLA yağ asidi olan linoleik asitten elde edilir.Özellikle süt ürünleri ve sığır etinde bol miktarda bulunurlar.

Etki Mekanizması Hakkında

CLA özellikle yağların metabolizmasında önemli bir role sahiptir.Yapılan birçok çalışmada vücut yağ oranının azalması,iyileşmiş insülin rezistansı,aterosiklerotik yapıların azalması ve kan şekerinin düşmesi gibi sonuçlar elde edilmiştir.

Bunlara ek olarak, 12 hafta boyunca günde 3 kere 600 mg CLA veya plasebo alan ve egzersiz yapan kişilerin katıldığı çift-kör bir çalışmada CLA vücut yağ oranını anlamlı derecede azaltmıştır.

Dışarıdan CLA Almak Gerekir

Yazımın başında CLA kaynaklarını söyledim ancak sadece o kaynaklardan almak yeterli olmuyor.Takviye olarak dışarıdan CLA almak sizlere daha fazla yarar sağlayacaktır.

En Önemli Etkisi

Depo yağların azalmasına yardımcı olacak ve yağsız vücut kütlesinde artma olacaktır.

Unutulmamalıdır ki

Hiçbir gıda takviyesinden ultra pozitif sonuçlar beklenmemelidir.Kilo almanın altta yatan sebeplerini belirleyip çözüme kavuşturmadan sadece bu takviyelerle zayıflamayı beklemek olmaz.

Kendi gördüğüm kadarıyla herkes CLA takviyelerinden farklı sonuçlar elde ediyor,tıpkı L-carnitine gibi.

Yan etkiler açısından da net bunu yapar demek çok zor ancak alınan kapsüller mideye uğradığı için hafif sindirim problemlerine sebebiyet verebilir ancak genel olarak güvenli bir takviyedir!Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL