Kilo Vermede Alternatif: Zayıflama Bandı

zayiflamabandi

Kilo problemleri ilerleyen yıllarla birlikte artış göstermeye başlamıştır ve bu problemi yaşayan insanlar zayıflamak için türlü yollara başvurmaktadır. Zayıflama çayları, zayıflama hapları, egzersizler denenen alternatiflerin başında gelmektedir.

Son yıllarda kilo vermeye çalışanların başvurabilecekleri yeni bir metot yaygınlaşmaya başlamıştır: zayıflama bandı. Bu bantları kullanırken vücuda giren ekstra bir madde olmadığı, sadece karın bölgesine yapıştırılarak uygulanmasının kilo vermeyi hızlandırdığı şeklinde yapılan tanıtımlar bu bantları daha cazip hale getirmektedir. Avrupa’dan sonra şimdi de ülkemize gelen bu bantların ne kadar cazip ve kullanışlı olduğu, haftada iki kilodan ayda sekiz kiloya kadar zayıflamayı sağladığı satıcıları tarafından anlatılmaktadır.

Bu bantların zayıflama çay ve haplarının aksine vücuttaki faydalı su ve proteinleri atmak yerine yağları yaktığı, vücuttan ödem atışını hızlandırarak çabuk ve zahmetsiz kilo vermeyi sağladığı söylenmektedir.

Zayıflama Bantları Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Amerika’da yapılan bazı araştırmalara göre zayıflama bantlarının kilo verme üzerinde hiçbir olumlu etkisi bulunmamakta. Bu bantları kullanan bazı kişiler tarafından da kullanım sonrası vücutlarında yaralar oluştuğu, zayıflama bantlarının hiçbir faydasını görmedikleri söylenmektedir.

Bazı uzmanlara göre ise zayıflama bantlarının tek faydası kişinin iştahını kesiyor oluşu. İştahı hiçbir şekilde kapatılamayan kişiler üzerinde bu bantları kullanmanın faydalı olabileceği ancak sadece zayıflama bandı veya hapı kullanarak verilecek kiloların kısa sürede geri alınacağı belirtiliyor.

Bilinçli Kullanım Önemli

Fazla kilo problemi yaşayanların öncelikle uzman doktorlar eşliğinde kendilerine bünyelerine uygun bir beslenme programı oluşturmaya öncelik vermesi, sonrasında ise çeşitli takviyelere başvurmaları daha isabetli olacaktır. Özellikle internette veya televizyon kanallarında reklamları yapılan, kaynağı ve içeriği bilinmeyen ürünlere itimat etmemek gerekir.

Güvenilir bir kaynak bulunduğu takdirde hekimlere danışılarak zayıflama bandı kullanabilir ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, kullanılan ürünlerin egzersiz ve diyet programlarını destekleyecek nitelikte olmasıdır. Unutulmamalıdır ki sadece bir bant yapıştırarak veya sadece bir hap kullanarak zayıflamak kısa vadede olumlu ve hızlı sonuçlar verse dahi uzun vadede çeşitli sorunlara yol açabilir. Hüsran veren sonuçlar yaşamamak için bilinçsiz ve rastgele ürünler kullanmamaya dikkat edilmelidir.

Egemen der ki; siz siz olun bu tarz ürünlerden uzak durun 😉Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL