Zayıflama Hapı ile İlgili Bilinmeyenler

zayıflama hapı

Değişen yaşam koşulları ve teknolojinin yanlış kullanımı, günümüzde insanın doğadan uzaklaşmasına ve beslenme alışkanlıklarının tamamen değişmesine yol açmıştır. Bunun sonucunda araştırmaların belirttiğine göre her 2 kişiden birisi fazla kilolara sebep olacak biçimde beslenmektedir.  Yazın yaklaşması ile özelikler kadınlar arasında daha formda görünmek ve fazla kilolardan kurtulmak için bir zayıflama yarışı başlar. Tabii, yemekten kesmeden, spor yapıp yorulmadan zayıflamak isteyen pek çok insan da alternatif yol arayışlarına girer. Bu yolların başında ise zayıflama hapı tüketimi geliyor. Peki, bitkisel kaynaklı olduğu ısrarla vurgulanan bu ilaçlar gerçekten işe yarıyor mu?

Uzmanların söylediğine bu ilaçlar yiyeceklerin tam manası ile sindirilmeden vücuttan atılmasını sağladığı için zayıflamaya yol açıyor. Tabii karbonhidrat, yağ, protein, mineral ve vitamin olmak üzere besinlerden edinilen 5 temel madde eksik emilim sonucunda temin edilemediği için vücutta çeşitli aksaklıklar ortaya çıkıyor. Bu etkilerin bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çarpıntı
  • Kabızlık
  • Ciddi bağırsak problemleri
  • Bayılma
  • Kalp krizi
  • Böbrek yetmezliği ve sonucunda ani ölüm
  • Beyinde yüksek dopamin salgılanması sonuç şizofreni riski
  • Ritim bozukluğu ve yüksek tansiyon sonucu beyin kanaması
Kurban Siz Olmayın

Tamamen ticari olarak satışa sunulan zayıflama hapı adı verilen ilaçlar, tıbbi olarak içeriği tam bilinemeyen ürünlerdir. Yasaklansa bile pek çok insanın kolay yoldan zayıflamak istemesi sonucu ile tezgâh altından satılmaya devam edilmektedir. Yapılan testler göstermiştir ki bitkisel denilerek insanlara zararsız olduğu konusunda teminat verilse de hemen hepsinde tıbbi yan etkisi zayıflama olan etken maddeler kullanılmaktadır. Ancak piyasada bulunan ve çoğu kaçak getirtilen bu ilaçların içeriği tam olarak bilinemediği ve etken madde oranı test edilmediği için yüksek dozlara maruz kalınabilir.

Sağlıklı ve faydalı bir ürünün piyasa ömrünün uzun olması gerektiği göz önünde bulundurularak denebilir ki her yıl bir yenisi moda olan bu haplar insanların istekleri üzerinden oynanan büyük bir oyundur. Bilinmelidir ki zayıflama hapı yoktur. Zayıflama ancak uzman bir hekim kontrolünde ve bedenin tüm ihtiyaçlarını dengeli bir şekilde karşılayarak mümkün olmaktadır.

Son olarak diyeceğim,siz siz olun eczacınıza ve/veya doktorunuza danışmadan ”zayıflama ilacı” olarak satılan hiçbirşeyi alıp içmeyin.Unutmayın ki zayıflama değil,zayıflamaya yardımcı birçok gıda takviyesi vardır ve bu tarz ürünler eczanelerden alınır!

 Related Posts :

No Comments :

Bir Cevap Yazın :

* Your email address will not be published.

Hakkımda

2* yaşında,az gezen,çok okuyan eczacı kişisidir.Boş zamanlarında spor yapar,müzik dinler,kahve içer ve bloguna yazılar yazar.Bunların hepsini aynı güne denk getirdiğinde yazarın tadından yenmez.

Amacı insanların internet üzerinden saçma sapan sağlık yazılarını okuyup hayatlarına bu saçma fikirleri entegre etmesini yazılarıyla engellemektedir.

Bunların yanında kendi beğenilerini ve önerilerini de yazarak bir nebze de olsa okuyucuların doğru ürünlere ulaşmasını ister.

Comodo SSL