Adsense başvurusu nasıl yapılır 2020
Adsense başvurusu nasıl yapılır 2020

Siz de adsense onay alma teknikleri veya adsense onayı nasıl alınır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımda %99 etkili adsense başvuru onayı nasıl alınır sorusuna cevap vereceğim. Mütevazi olmak ve her ihtimali de %1’lik kısma bırakarak %100 demiyorum ama genel itibariyle bu yöntem işe yarayacaktır ve adsense başvurusu onaylanacaktır.

ADSENSE ONAY ALMA TEKNİKLERİ

ÖZGÜN İÇERİK CANDIR!

Şimdi değerli arkadaşlar bu artık klişe olmuştur ama gerçekten de özgün içerik her zaman candır, etkilidir. Muhatap olduğumuz sistem Google olduğu için yani yapay zekalar tarafından yönetilen sistemlerle muhatap olduğumuzdan dolayı yazdığımız içerikler özgün müdür değil midir bu hemen anlaşılıyor.

Siz bile yazdığınız içeriğin ne kadar özgün ne kadar diğer sitelerle benzer ve alıntılıdır kontrol edebilirken Google’un bunu yapamayacağını sanmak mantıklı değildir. O nedenle içeriklerinizin En az %70 özgün olması gerekiyor ki %30’luk kısımda alıntı yaparak kaynak gösterebilirsiniz.

Ama benim sizlere tavsiyem mümkün mertebe adsense onayı alana kadar tüm içerikleri sadece size ait bir şekilde %100 özgün olmasına gayret gösteriniz. Ancak bu şekilde adsense onay alma engelini aşabileceksiniz.

KAÇ MAKALE YAZMAM LAZIM?

Bu konuda sabit kalem olmak gerekir ki bugüne kadar edindiğim tecrübeler bana gösterdi ki 25-30 sağlam makale ile adsense onayı alabiliyorsunuz. Bu rakamların altında başvurduğum zamanlarda onay aldığımda oldu fakat genel olarak baktığımızda 30 tane sağlam içerikle birlikte adsense onayı birkaç gün içinde gelmektedir.

Bu arada henüz pek içerik paylaşmadım ancak adsense onay alma teknikleri hakkında yazdığım diğer yazıları da bağlantıya tıklayarak okumak isteyebilirsiniz.

SİTENİZİN NE OLDUĞUNU AÇIKLAYIN

Artık internet öyle bir ortama dönüştü ki az buçuk bilgisayardan anlayan birçok kişinin öyle veya böyle bir internet sitesi vardır. Ya ücretsiz alan adı ve hosting veren sağlayan blogspot.com tarzı sitelerden alınmıştır yahut da .com, .net uzantı ile hosting alınarak hazırlanmış siteler olsun bir şekilde vardır.

Şahsen WordPress kullanmayı çok seven biri olsam da PHP, HTML veya başka dillerde yazılmış çok güzel siteler de gördüm. Demem o ki artan internet sitesi sayısı internetin çöplüğe dönmesine neden oluyor. Google istiyor ki bir internet sitesi hangi alanda olursa olsun kendini tanıtmasını istiyor.

Sitenizde olmazsa olmaz sayfalardan KÜNYE, HAKKIMIZDA, İLETİŞİM, GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ mutlaka olmalıdır. Bu sayfalarda kendinizi kısa da olsa anlatın. Bu sizin için artı olacaktır.

GÖRSELLERİ DÜZENLEYİN

Sitenizde ilk göze çarpan alanlardan bir tanesi görsellerdir. O nedenle kendinize sabit bir şablon ayarlayın ve içeriklerinizde kullanacağınız tüm görsellerin bu formatta olmasına özen gösterin. Formattan kastım içeriklerinizde sabit boyutları olan, Google’dan indirdiğiniz gibi değil de resim editörleri ile düzenlenmiş haliyle ve mutlaka fligran eklenmiş olarak yayınlayın.

adsense onay alma tavsiyeleri
adsense onay alma tavsiyeleri

Ne bileyim işte resmin kalitesini değiştirebilirsiniz veya görüntünün yönünü sağdan sola çevirebilirsiniz. Özgünleştirmek için birçok yöntem vardır. En azından birkaç cümle ile yazı bile yazsanız resmin özgünleşmesi için yeterli olacaktır.

Sonrasında çerezlerinizi temizledikten sonra yeni bir gmail hesabı açarak (doğru bilgiler ile) www.adsense.com üzerinden başvurunuzu yapınız. Hayırlı olsun.

ADSENSE ONAY ALMA SORUNLARI

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadardır. Yapacağınız işlemler sizin de okuduğunuz üzere birkaç tanedir. Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde hiç zorlanmayacaksınızdır. Hem sitenize özen göstermiş oluyorsunuz hem de ziyaretçileri sitenizde tutmak için artı bir nedendir.

Kafanıza takılan sorular olursa lütfen yorum alanından sormaya çekinmeyiniz. Başvuru yaptığınız halde google adsense onayı alamadıysanız bir yerlerde yanlış yapmışsınızdır. Yorumlarda belirtin, birlikte inceleyelim.

Önceki İçerikDEFÖ Nedir? Darbe kelimesi ile kullanınca işkillendim
Sonraki İçerikİçeriği nadiren güncellenen bir güncel blog!
Emin olmamakla birlikte galiba 22 yıllık bilgisayar geçmişim bulunuyor. Şimdi bu satırları yazarken ne kadar uzun süre olduğunu farkettim. İlk başlarda gırgır şamatayla geçen internet kullanımının yerini şimdilerde araştırma ve paylaşımlar aldı. Aktif olarak bir haber sitesi ile güncel blog sitesini yönetmekteyim.

4 YORUM

  1. Hocam aylardır uğraşıyorum. Bu söylediklerinizin hemen hemen hepsini yaptım bir iki şey hariç. Bakalım, şimdi de bu şekilde deneyeceğim. Kabul olursa varya süper olacak. Yalnız birşey sormak istiyorum. Şimdiye kadar 4 kere başvuru yaptığım domain ile mi başvursam yoksa yeni bir alan adı mı belirlesem?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz