uçak bakım teknisyeni bölümü maaşı ne kadar
uçak bakım teknisyeni bölümü maaşı ne kadar

Tekrardan merhabalar. Aviation Institute of Maintenance okuluna başlayalı 4 ay oldu. Evet koskoca 4 ayı geride bıraktık. Geçen hafta 4. blok olan elektrik bölümüne giriş yaptık. Bugüne kadar ilk blokta temel matematik, temel fizik konularını gördük. İkinci blokta uçak parçalarını tanıdık ve uçak parçalarının görevlerini öğrendik.

Üçüncü blokta uçağın ağırlık merkezini hesaplamayı, yük ekleme ve yük çıkarma hesaplamalarını öğrendik ve oldukça zevkliydi diyebilirim taa ki yine 3. bloktaki havacılık kanunları bölümüne gelene kadar. Hiç sevmedim. Tamamı sözel ve ezbere dayalı bir konuydu.

Her neyse şimdi geldik 4. bloka ve bu blokta elektrik konularını görmeye başladık. İlk hafta bildiğimiz seri bağlı şebekeler ve paralel bağlı şebekeleri öğrendik. Bugüne kadar her şey güzel gitti ama zannedersem bundan sonra asıl iş başlıyor.

Ben bu bölüme yazılmadan önce iyice bir araştırma yaptım. Dünyanın en iyi mekanik bölümlerinden bir tanesidir. Alacağınız lisans ile birçok ülkede -çeviri yaptırdıktan sonra- uçak bakımı bölümünde çalışabilirsiniz.

Maaşı oldukça dolgundur. İş bulma imkanı birçok meslek dalına göre kolaydır çünkü dünyanın neresinde olursanız olun uçak bakım teknikeri bulmak kolay değildir. O nedenle hem yüklü maaş veriyorlar hem de kolay iş buluyorsunuz.

E tabi biraz elinizin pense tornavidaya yatkın olması gerekiyor. Yeri gelecek karın-yağmurun altında uçağın gövdesini tamir edeceksiniz yeri gelecek güneşin altında yanarak belki de küfürler edeceksiniz ama genel olarak baktığınız zaman eğlenceli bir meslek olduğunu söyleyebilirim.

İlerleyen zamanlarda göreceğimiz konular ile alakalı olarak detaylı bilgilendirmeler yapmaya devam edeceğim. Sizin de merak ettiğiniz sorular olursa yorum alanından sormaya çekinmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz