Dermacol Fondöten Kapatıcı Kullananlar
Dermacol Fondöten Kapatıcı Kullananlar

Dermacol fondöten, özellikle genç kızlar tarafından tercih edilen ve etkili özelliği sayesinde olumlu yorumları yapmalarına neden olan bir kapatıcıdır. Bu yazımızda dermacol fiyatı, insanların memnun kalıp kalmadıkları dermacol kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları ile yer alacaktır.

Sosyal medyada paylaşılan yorumları incelediğimizde dövmeleri bile kapatan fondöten olarak öne çıkması ürünün merak edilmesi için yeterlidir. Çünkü çoğu zaman kadınlar kullanmış oldukları fondötenlerin yeterince kapatmamasından şikayetçi olurlar.

Değerli takipçiler! Sitemizde tanıttığımız bu ürünü satın alacağınız yerler hakkında yorumları / şikayetleri iyi okumanızı tavsiye ederiz. Bazı sitelerde dermacol fondöten satılıyormuş gibi gösterilip, size tamamen farklı ürünler gönderebilirler.

Dermacol kapatıcı nedir?

Dermacol; kadınlar, özellikle genç kızlar için sosyal medyada reklamı çok dolaşan, su bazlı olmaması ve uygun fiyatlı olması hasebiyle çok tercih edilen bitkisel olduğu iddia edilen bir fondötendir.

Her çeşit renk tonu bulunan bu ürünün ABD satış fiyatı $12 olup, Türkiye’de de resmi satış sitesinde 99 TL’ye satılmaktadır. Eskiden olsa kuaförlere dünya kadar para öderdi hanımlar fakat günümüzde artık herkes kendi makyajını kendisi evinde yapabiliyor.

Dermacol kapatıcı yorumları
Dermacol kapatıcı yorumları (Görsel dermacol ile alakalı değildir)

Kapatıcı tonları: 19 çeşittir

Dermacol fondötenin tonları 19 çeşit olup, resmi olmayan sitelerde size sadece birkaç ton seçenek sunulur. Yurtdışındaki satış sitesindeki tonları şu şekildedir:

  • 1107, 1127, 1128, 1129, 1131, 1118, 1125, 1126
  • 1108A, 1109A, 1110A, 1121A, 1122A, 1123A, 1124A
  • 1111B, 1112B, 1113B, 1115B

Türkiye’deki resmi satış sitesindeki tonları ise şu şekildedir: 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 215, 218, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 231… Aralarda 214, 216, 217, 219,220 ve 230 tonları olmadığına dikkat ediniz.

Dermacol Renk Tonları ve Açıklamaları
Dermacol Renk Tonları ve Açıklamaları

Dermacol Kullananlar

Birçok yorum sitesinde ve sosyal medya gruplarında bu fondöten ile alakalı olarak sivilceleri, cilt lekelerini, daha önce oluşmuş fakat kurumuş sivilce lekelerini, mevcut ton farklılıklarını ve bazı youtube videolarında ifade edildiğine göre dövmeleri bile kapatabilmektedir. Öyle ki birçok ürüne göre çok fazla sürülmesine de gerek yoktur. İnce bir tabaka dermacol kapatıcı ile bile amacınıza ulaşabiliyorsunuz.

Elbette fondötenler her zaman kullanılacak makyaj malzemeleri değildir. Düğünlerde, özel günlerde veya stüdyoda fotoğraf çektireceğiniz zamanlarda bu ürünü kullanabilirsiniz. Hem cildinizin zarar görmemesi hem de alışkanlık haline gelmemesi için her zaman kullanılmaması iyi olacaktır.

Damla Alpdoğan’ın Dermacol Fondöten İncelemesi

Dermacol fondöten orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Az önce de ifade ettiğim üzere özellikle internetten alışveriş yapıyorsanız satın alacağınız ürünlerin orjinal olmama ihtimali vardır. İsim yapmamış internet sitelerini tercih etmemeniz alacağınız ürünün orjinal olma ihtimalini yükseltse de bu da %100 çözüm değildir.

Orjinal dermacol fondöten paketinin arka tarafında altın folyo üzerine özel bir damga vurulmuştur. Bunun bir etiket olmadığına dikkat ediniz. Direkt olarak kutunun üzerine damgalamışlardır.

Yine birçok sahte ürün üreticisinin telif hakları nedeniyle yapmayacağı “DERMACOL” logoları da bu alanda yer almaktadır. Kutuyu hafif oynattığınızda pembe şeriti görebilirsiniz.

dermacol kapatıcı kullananlar
dermacol kapatıcı kullananlar

Dermacol resmi satış sitesi

Ürünün resmi satış sitesi Avrupa’da olup detaylı bilgi almak isteyenler şuraya tıklayarak, resmi satış sitesine gidebilirler.

Dermacol Kapatıcının Orjinal Adı Nedir?

Toplamda 19 farklı tonda satışı yapılan bu kapatıcının orjinal adı “Dermacol Make-Up Cover” şeklindedir. O yüzden bazı satış sitelerinde 1 ile 3 ton arasında size seçim yaptıran siteleri bırakarak, farklı sitelere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda da ürünün su bazlı olmadığını vurgulamıştık. Eğer ürünü satın aldığınızda içerisinde su bazlıdır demişlerse o ürünün sahte dermacol olduğunu anlayabilirsiniz.

Güncelleme: Yeniden yaptığım araştırmalar gösteriyor ki orjinal dermacol fondöten satış fiyatı 99 TL’dir. Resmi satış sitesinin adresi www.dermacol.com’dur.

Dermacol Kullanıcı Yorumları

Evet değerli güncel blog takipçileri! Bu yazımızda sizler için çok merak edilen dermacol kapatıcı ile alakalı bazı soruları yanıtlamaya çalıştık. Siz de dermacol kullananlar veya kullanmak isteyenlerden biriyseniz ürün hakkında görüşlerinizi veya merak ettiğiniz soruları sayfanın altında bulunan dermacol kullanıcı yorumları bölümünden paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikDemet Özdemir’in yeni sevgilisi Kerem Bürsin olmuş diyorlar
Sonraki İçerik2020 yaz projesi bay yanlış dizisi oyuncuları
Emin olmamakla birlikte galiba 22 yıllık bilgisayar geçmişim bulunuyor. Şimdi bu satırları yazarken ne kadar uzun süre olduğunu farkettim. İlk başlarda gırgır şamatayla geçen internet kullanımının yerini şimdilerde araştırma ve paylaşımlar aldı. Aktif olarak bir haber sitesi ile güncel blog sitesini yönetmekteyim.

5 YORUM

  1. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine satın aldığım ve memnun kaldığım yoğun bir kapatıcıdır. Tek sorunu internetten sipariş verirken doğru ten rengini ayarlamaktır. Eğer şansınız varsa ilk seferde tutturur ve iade etme geri gönderme gibi işlerle uğraşmazsınız.

  2. Süper bir ürün canım. Kullanmayan arkadaşlar için denemelerini tavsiye ederim. Biraz fazla yoğun olması nedeniyle az kullanarak deneme yapın derim.

  3. Bazen durup soruyorum kendi kendime. Kendimizle derdimiz nedir diye? Şuncacık göğsümüzün içine galaksiler, koskoca bir evren sığdırmışız. Bunca kavga, sorun neden? Neden didişip dururuz bir birimizle. Kardeşçe, birlikte yaşamak varken savaşı neden tercih ederiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz