DEFÖ NEDİR?
DEFÖ NEDİR?

Az önce twitter’da geziniyordum ve gündemdeki konulara baktığımda #1Mayıs, #darbe, #ykstarihimedokunma ve #BizBurdayiz gibi etiketleri gördüm. İlk sırada olan 1 Mayıs’ın neden olduğunu biliyordum, biraz göz gezdirmek istedim ama hemen altında #darbe etiketi vardı ve içimden “yok artık yine olamaz” dedim ve ilk gündemi atlayarak, direkt Darbe etiketine baktım.

CANAN KAFTANCIOĞLU
CANAN KAFTANCIOĞLU

CANAN KAFTANCIOĞLU; 3 Şubat 1978’de Ordu’da dünyaya gelmiş, İstanbul Üniv. Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş doktor ve siyasetçidir.  CHP’nin 2020 yılı itibariyle il başkanıdır.

Tabii her zaman ki gibi birçok reklam konularına ilişkilendirilmiş #darbe etiketlerini görünce bi dünya küfür ettim sonrasında aşağılara indikçe olayın aslını öğrendim ve “çok şükür” diyerek rahat bir nefes aldım.

DEFÖ NEDİR?

Olayın aslı CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemleri ima ederek iktidarın ülkeyi iyi yerlere götürmediğini söylemesi ve sonrasında cümlesini erken seçim olabilir” şeklindeki yorumlarıyla devam ettirmesi üzerine AKP’li Ömer Çelik’in twitter üzerinden tepki gösterdiği mesajında kullandığı bir etiketten ibaretmiş.

Yani Google’a darbe mi oluyor diye defö kelimesini merak edipte siteme gelenler “içiniz rahat olsun” darbe filan olduğu yok. Olamaz, olmayacaktır da.. Sadece bir polemikten dolayı Twitter’da darbe kelimesi gündem olmuş ve DEFÖ ile birlikte anılmıştır.

ÖMER ÇELİK
ÖMER ÇELİK

ÖMER ÇELİK;15 Haziran 1968’de Adana’da dünyaya gelmiştir. Gazi Üni. gazetecilik bölümünden mezun olan Ömer Çelik AKP’den milletvekili olmuş, günümüzde AKP’nin basın sözcülüğü görevine getirilmiştir.

DEMOKRASİYİ FELÇ ETME ÖRGÜTÜ

DEFÖ’nün açılımı tam olarak budur. Her zaman AKP’liler CHP’lilere, CHP’liler de AKP’lilere bir şeyler söylemiştir, böyle gidersek söylemeye de devam edecektir. Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Önceki İçerik2020 yaz projesi bay yanlış dizisi oyuncuları
Sonraki İçerikGoogle Adsense Onay Alma 2020 En Etkili Yöntem
Emin olmamakla birlikte galiba 22 yıllık bilgisayar geçmişim bulunuyor. Şimdi bu satırları yazarken ne kadar uzun süre olduğunu farkettim. İlk başlarda gırgır şamatayla geçen internet kullanımının yerini şimdilerde araştırma ve paylaşımlar aldı. Aktif olarak bir haber sitesi ile güncel blog sitesini yönetmekteyim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz